Jak wgrać texture-pack na serwer minecraft?

28.07.2021
minecraft faithful texture-pack

Tym razem dowiesz się jak wgrać texture-packa na swój serwer. Dzięki temu każdy gracz przy wejściu na serwer otrzyma informacje o tym, że serwer posiada własne textury. Będzie mógł on za pomocą jednego kliknięcia pobrać go, oraz zostanie on automatycznie wgrany do gry.

Co to texture-pack i po co mi on na serwerze?

Texture-pack to nic innego jak zbiór plików które zmieniają wyglądy bloków, mobów, oraz przedmiotów w grze.

Na serwerach są one przydatne w przypadku gdy chcemy stworzyć sobie dodatkowe przedmioty, do minigier, oraz gdy chcemy by serwer się wyróżniał na tle innych.

Jak wgrać go na swój serwer?

W pierwszej kolejności wybierz i pobierz na swój komputer interesujący Cię texture-pack. Domyślnie jest to plik z rozszerzeniem .zip(i taki też powinien pozostać), skąd go pobrać dowiesz się poniżej.

Następnie plik ten należy wgrać na https://emn178.github.io/online-tools/sha1_checksum.html dzięki czemu w polu „output” otrzymasz ciąg znaków, musisz go skopiować. Następnie wejść do pliku server.properties w plikach serwera, oraz wcześniej skopiowany ciąg wkleić w polu „resource-pack-sha1=”.

Wgraj wcześniej pobrany texture-pack na hosting plików, dzięki któremu otrzymasz bezpośredni link do pobrania pliku – czyli link po wejściu na który automatycznie rozpoczyna się pobieranie. Możesz skorzystać z https://app.mediafire.com/myfiles przeciągnij wybrany plik na tą stronę, następnie po jego wgraniu kliknij w nazwę pliku. Zostaniesz przekierowany na stronę z której możesz pobrać wcześniej wgrany plik. Kliknij prawym przyciskiem myszy w przycisk „DOWNLOAD”, a następnie kliknij w „kopiuj adres linku”, dzięki temu skopiujesz bezpośredni adres. Wklej go do pliku server.properties w polu „resource-pack=”.

Uruchom ponownie swój serwer i ciesz się serwerowym texture-packiem.

Skąd pobrać texture-packa?

W internecie znajdziesz wiele stron, które posiada bazę tego typu plików.
Możesz skorzystać z takich stron jak: