PaperSpigot – Co To Takiego? O Co W Tym Chodzi?

PaperSpigot – Co To Takiego? O Co W Tym Chodzi?

W tym wpisie dowiesz się czym jest „PaperSpigot”. Jak powstał, jakie możliwości daje i dlaczego to właśnie go warto używać na swoim serwerze minecraft.

Co to jest PaperSpigot?

PaperSpigot to silnik do serwerów minecraft. Uruchamiając go uruchomi się Twój serwer, wygeneruje mapa, oraz inne katalogi. Czyli tak naprawdę jest on niezbędny do stworzenia serwera.

Jak powstał ten silnik?

PaperSpigot to silnik który ma na celu optymalizację i lepsze działanie silnika Spigot. Spigot powstał natomiast aby wprowadzać poprawki dla silnika CraftBukkit. Niestety CraftBukkit nie jest już wspierany, jednak wszystkie wcześniejsze silniki opierają się właśnie na nim. Głównym celem wszystkich trzech silników jest dodanie możliwości instalacji pluginów, której to silnik Vanilla(Podstawowy silnik wydany przez Mojang) nie ma.

Jakie dodatkowe możliwości uzyskam?

Przede wszystkim dodaje możliwości optymalizacji serwera. Dzięki niemu możesz również włączyć anty-xraya bez potrzeby wgrywania dodatkowych pluginów. Wiele błędów jest w pierwszej kolejności naprawianych właśnie w PaperSpigocie, jeśli więc tworzysz serwer dla wielu graczy, powinieneś zadbać o jego najnowszą wersję.

Dlaczego nie warto korzystać z bukkita i spigota?

Bukkit – Autorzy tego silnika nie pracują nad nim, nie posiada dodatkowych opcji optymalizacyjnych, oraz jest trudno dostępny.
Spigot – Silnik często jeszcze wykorzystywany, jednak trudniej go pobrać niż PaperSpigot, oraz posiada on mniej możliwości, dlaczego więc się ograniczać?

Gdzie znajdę pluginy?

Jest wiele stron na których znajdziesz pluginy które możesz dodać na swój serwer.
Najpopularniejsze strony to:

Często autorzy pluginów posiadają własne strony. Przykładowe strony autorów pluginów:

Pamiętaj, aby pluginy pobierać tylko z zweryfikowanych źródeł. Pluginy pobrane z mało popularnych, oraz nieznanych stron, mogą posiadać backdoory, przez co ktoś będzie mógł zniszczyć Twój serwer.

Skąd mogę pobrać ten PaperSpigota?

Paperspigot posiada własną stronę na której możesz go pobrać – https://papermc.io/downloads

Mam problem z silnikiem/pluginami

Służymy pomocą, otrzymasz ją na naszym discordzie.
Zapraszamy również do poradników na naszym kanale na YouTube.

Dodaj komentarz